Курс "Портфоліо"

Старт – 01.03.22

Таймінг – 01.03 - 25.11.21 (12 онлайн-занять по вівторках і четвергах: 1, 3, 8, 10, 15, 17, 22, 24 березня (лекційний курс), 7, 21 квітня, 12, 26 травня - робота над підготовкою портфоліо і три портфоліо-рев'ю в форматі оффлайн з відомими кураторами і галеристами - 7, 9, 14 червня)

Вартість - 6000 грн

Реквізити для оплати курсу:

Установа банку - ПриватБанк


МФО банку - 305299


Отримувач платежу - БУРЛАКА ВІКТОРІЯ ПЕТРІВНА


IBAN - UA493052990000026006025013284


Рахунок отримувача - 26006025013284


Валюта картки - UAH


РНОКПП отримувача - 2737718023


Призначення платежу - за надання консультаційних послуг у сфері мистецтва

Мета курсу:

✓ Впорядкування творчих намірів і перспектив. Створення власного портфоліо із 3-х проєктів (задум і реалізація). Кураторська підтримка проєктів.

✓ Експертна оцінка проєктів. Отримання фідбеку від провідних арт- експертів і галеристів.

✓ Участь у фінальному виставковому проєкті і планування подальшої виставкової активності.

✓ Професійна соціалізація. Знайомство з мистецькими інституціями. Взаємодія із відомими кураторами і галеристами - Олександром Соловйовим ( куратор Мистецького Арсеналу), Вікторією Бурлакою (незалежний куратор), Мариною Щербенко (Щербенко Арт Центр), Людмилою Березницькою (Bereznitskiy Foundation).

✓ Знайомство із українською актуальною арт-сценою і масштабними подіями на ній останніх 30-ти років.

✓ Детальний аналіз актуальних мистецьких стратегій та медіа-специфіки сучасності.

Програма (12 онлайн занять і 3 оффлайн портфоліо-рев'ю з відомими кураторами/ галеристами):

1. Як виглядає українська актуальна сцена сьогодні: тенденції, інституції, ресурси, спільноти. Створення стейтменту сучасного художника - з чого воно складається? Пошук власних векторів руху та творчих інтенцій./ Лекція і обговорення. Вікторія Бурлака

2. Українське актуальне мистецтво від живописного трансавангарду межі 1980-1990-х і до появи нового політичного мистецтва в середині 2000-х. /Лекція і обговорення. Вікторія Бурлака .

3. Українське актуальне мистецтво від середини 2000-х до наших днів./ Лекція і обговорення. Вікторія Бурлака

4. Актуальне мистецтво як спосіб соціальної комунікації. Комунікативні стратегії. Критичне мистецтво./ Лекція і обговорення. Вікторія Бурлака.

5. Знайомство групи і представлення ідей власних проєктів, над якими працюватимемо надалі./ Колективне обговорення проєктів. Вікторія Бурлака.

6. Продовження роботи над проєктами для портфоліо./ Колективне обговорення ідей та їх можливих реалізацій. Вікторія Бурлака.

7. Відео-арт та мистецтво нових технологій - історія і сучасність. Основні події, тенденції. Перформативне мистецтво, акціонізм - вчора і сьогодні. / Лекція. Вікторія Бурлака.

8. Інсталяція та просторові види мистецтва - історія і нові віяння. Художник як куратор власного проєкту. / Лекція. Вікторія Бурлака.

9. Пошагова робота над власним портфоліо - від смислових аспектів до дизайнерських. Крок 1 - структура портфоліо, робота з контекстом власної творчості, визначення її інтенційності - магістральних векторів, перспектив руху.

10, 11, 12. Упорядкування вже існуючих проєктів і обговорення ідей і можливості реалізації нових. Відбір проєктів. Створення стейтменту. Робота над текстовим і ілюстративним наповненням портфоліо. Дизайн портфоліо.

13. Експертна оцінка проєктів в форматі діалогу - Олександр Соловйов.

14. Експертна оцінка проєктів - Марина Щербенко.

15. Експертна оцінка проєктів - Людмила Березницька.

Результати:

- Фінальна виставка в Інституті проблем сучасного мистецтва;

- Професійна оцінка Вашого портфоліо провідними арт-експертами: Олександр Соловйов, Вікторія Бурлака, Марина Щербенко, Людмила Брезницька.


Випускники Курсу "Портфоліо" – це люди, які беруть активну участь в арт-резиденціях, визначних проєктах і виставках, арт-фестифалях.

Наші випускники вже взяли участь в:

Резиденціях:

  • в Zenko foundation

  • «Made in Chernobyl»;

Виставках:

  • «Медіазалежність» в Українському Домі,

  • «Made in Chernobyl» в Музеї історії Києва;

  • Show promise і «Спалах сьогодення» в Zenko foundation,

  • Kyiv Art Week,

  • GogolFest.